България победи САЩ с 3-1 в контрола в последен етап от подготовката за световното първенство.

България победи САЩ с 3-1 в контрола в последен етап от подготовката за световното първенство.


Националите ни заслужено надиграха съперника в отделните гймове – 25:22, 25:22, 2025, 25:21

Срещу САЩ Джанлоренцо Бленджини започна със Симеон Николов, Илия Петков, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Александър Николов и либерото Дамян Колев.

Националите ни изиграха силен първи гейм в добро темпо, като атаката бе ключовият елемент в превъзходството ни (67% успеваемост) – 25:22.

Във втората част сценарият се повтори, а началният удар също даде резултат – 3 аса, 3 блокади и отново 25:22.

В третия гейм американците се възползваха от по-големия брой грешки, които допуснахме (8), и успяха да намалят изоставането си – 20:25. В този момент съставът ни претърпя промени, като в игра се включиха Стоил Палев, Георги Татаров, Венислав Атанов и Преслав Петков. В четвъртата част, с леко променен състав и силна игра на включилите се от резервната скамейка състезатели, отборът ни затвори срещата с 3:1 след 25:21

Най-резултатен за българския тим бе Александър Николов с 16 точки (57% успеваемост в атака, 2 аса и 2 блокади).

Добър мач изигра и Аспарух Аспарухов, който завърши с 11 точки.

За американците най-резултатен бе диагоналът Габриел Гарсия с 13т.

Утре сутрин от 04:00 ч. българско време предстои втората контрола срещу американския отбор – и последна преди старта на световното първенство във Филипините.

Първата среща за България на Мондиала е срещу Германия – на 13 септември от 12:30 ч.

https://www.bvf.bg/news/19135

Categories

+ There are no comments

Add yours