Кристиян Валчак
15т/12а/3бл
Best scorerМариян Наков
15т/12ат/2бл/1сер

Като изненада може да се определи, резултата от тази среща. Пирин впечатли с поведение, желание и себераздаване. Това не може да се каже за домакините.

Посрещаш по-добре от противника, сервираш и атакуваш по-добре, логично е да победиш. Монтана направи опит да се върне в мача, след като изоставаше с 0-2 гейма, но се провали в третата част проигравайки пет точково предимство при 10-5 и 13-8. Пирин успя да изравни при 17-17, след което не остави никакви шансове на домакините. Ценна победа за три точки, стабилизираща мястото на отбора в зоната на плейофите.

ЦСКА и Дея си спретнаха поредната петгеймова драма.

24т/20ат/3бл/1сер

Римейк на полуфинала за Купата на България. Това видяха любителите на играта в зала „Васил Симов“.

ЦСКА започна агресивно с желание за реванш, но силите им стигнаха за два гейма. Когато бензинът в една кола свърши, тя спира да се движи, или по модерно му като се изтощи батерията, електричката спира. Докато бяха свежи, червените волейболисти доминираха в играта. С напредване на мача, умората ги налегна и се появиха пробойни в тяхната игра. Армейците нападаха, но трудно блокираха, това се вижда и от цифрите в статистиката 11-1 в полза на Дея .

В първата част на мача, волейболистите на Дея се държаха като преслушали тинейджъри. Витаеше във въздуха известно напрежение, останало от събитията преди дни. Играеха вяло без емоция, разчитайки на индивидуални умения и противника да сбърка. Спокойната атмосфера не работеше в тяхна полза, трябваше да се случи нещо, което да промени хода на срещата. Включването на Лукас Мадалоз по принуда, на получилия контузия Учиков промени атмосферата в отбора. След като губеха с 0-2, се видя промяна в тяхното поведение.

Първо, приспаха своя противник,  след това се  появи  познатата ни агресия и спортна арогантност на моменти. Братоев промени скоростта на своето подаване към Мадалоз, който за два гейма и малко реализира 24 точки. ЦСКА не успя да се престрои на тези промени и играта им зацикли. Централните нападаха, но не блокираха за разлика от своя противник. Атаката омекна значително, което даде много възможности на Дея за контраатака. В последната част, Дея имаше по-добра стратегия. Братоев започна с игра в центъра, настоявайки на своите нападатели да тръгват независимо от посрещането, след това разтегли играта в края на мрежата, където с лекота правеха точките. ЦСКА загуби пореден мач от този противник, печелейки само точка от него.

15т/15ат/1сер

Предвидимо, без интрига с явно превъзходство за сините, така премина тази среща.

Добруджа07 с чиста но трудна победа над последния в класирането Раковски.

13т/10ат/1бл/1сер

Опашкарско дерби. Там процесите са необратими, имайки предвид етапа на първенството. Раковски доиграва шампионата, а Добруджа07 ще мине през плей-аут за да запази мястото си в елита.  Два оспорвани гейма, приключили на две точки разлика.

Оспорвано с обрати, премина срещата в Дупница между Марек и Черно море.

18т/17ат/1бл

Волейболът е игра на грешки, правиш повече грешки трудно печелиш. Марек се самоуби в тази среща допускайки 32 непредизвикани грешки, 17 на начален удар.

Моряците бързо се адаптираха в обстановката и без особен проблем спечелиха първата част. Втората вървеше с попътен вятър за тях, прилична преднина от пет точки при 15-10, но минута загуба на концентрация и после проблеми. Марек изравни при 19-19, и успя да се върне в мача след 25-21. Травмата на Цветелин Цветанов в средата на трета част, даде своето отражение върху играта на домакините. Опитаха да вкарат мача в тайбрек, в четвъртата част имаха крехка преднина в началото, но Черно море успя да удържи на порива, и затвори мача за три точки. Ценни точки по пътя към плейофите.

Берое и Нефтохимик затвориха този интересен и динамичен 15-ти кръг в Стара Загора.