Суперлига на България сезон 2021-2022 Монтана се класира за полуфинал след 3-0 срещу Левски!

Монтана разигра правилно картите си, и ще играе на полуфинал.

15т/14ат/1сер

Тежката серия приключи успешно за волейболистите от северозапада. Преминали своя Рубикон, домакините от Монтана започнаха с настроение и желание да се поздравят с победата.

Като изпуснеш питомното, е трудно да хванеш дивото.

Левски за  втори път през тази година натрупа болезнен опит, след като имаше два домакински мача в европейските турнири срещу австрийския Амщетен, тогава  победа в първия с 3-0 и  неочаквана загуба във втория с 1-3 и златен гейм 14-16 .

Чест прави на Левски, че намери сили да игра добър волейбол след всичко това, което се случи в зала „Левски София“ във втората среща.

Имайки победа като гост, водейки с 2-0 в домакинския двубой, волейболистите на Андрей Жеков изпуснаха възможността да играят на полуфинал, допускайки обрат.

След доброто начало в първия гейм, Монтана изпита сериозни проблеми във втория и третия и само опитът им помогна да се поздравят с крайния успех. Много емоции, нерви и сили костваше този успех на волейболистите на Даниел Пеев, които на полуфинал ще се изправят срещу Нефтохимик.