Мариян Янков
10т/8ат/2бл
Best scorerЯкопо Масари
14т/10ат/1бл/3сер

Шампионите не срещнаха трудности при гостуването си на новака в Суперлигата Сливнишки герой.

За отбелязване от тази среща е появата на Теодор Тодоров, който дълго време отсъстваше поради здравословни проблеми. Чудесно включване за него, 10 опита в атака, 9 точки и 4 блокади.

Спестени сили и добро настроение преди първия мач от груповата фаза на Шампионска лига за Хебър.

Пирин без проблеми спечели поредна победа, побеждавайки младата формация на Славия в зала „Септември“.

75 - 42

След осем изиграни мача, волейболистите на Благовест Катранджиев все още не познават вкуса  на загубата. Играят със самочувствие и настроение.

Левски без проблеми срещу Раковски. Нова чиста победа и игрово време за повечето млади състезатели на сините.

17т/14ат/3бл

Оспорван втори гейм, който не променя общата картина, волейболистите на Иван Тасев играя крайно неубедително и неефективно. С една победа от осем мача, Берое е на дъното на класирането. Глътка въздух за Добруджа07 след три грешни стъпки.

Драма в Дупница

Безпроблемни два гейма, подценяване и мъка до края за волейболистите на Найден Найденов.

24т/23ат/1бл

Адмирации за Ботев, който след 0-2 не се е отказал. Спечелена точка с голяма стойност за тях.

Нефтохимик с проблемно домакинство срещу Дунав.

27т/26ат/1бл

Подценяване на противника, или Дунав е показал волейбол на добро ниво. Игрово време за Любо Телкийски като основен разпределител на отбора, при отсъствието на Александър Туш.  Дунав може да съжалява за пропусната възможност да победи именития си съперник.

Локомотив отново дерайлира. Монтана с лекота добавя три точки в своя актив.

10т/9ат/1сер

Дея продължава с възходящото си представяне!

21т/19ат/2бл

Тежка седмица за ЦСКА, след загубата от Нефтохимик в предишния кръг, последва нова, този път от Дея. Две загуби от бургаски отбори.

Волейболистите на Венцислав Симеонов започнаха ударно мача, агресивни в атака и добре подредени на блокада. Именно блокадата беше в основата на победата. ЦСКА изпитваше проблеми в посрещане и в завършващата фаза.  Във втората част червените се отърсиха от напрежението и подобриха своето представяне, което доведе до изравняване на резултата.

Ключов трети гейм, в който домакините бяха по-резултатни в атака. ЦСКА се провали в нападение и позволи на противника да оформи комфортна преднина.

В последната част домакините започнаха агресивно, натрупаха комфортна преднина, която задържаха до края. Важна победа над директен противник за призово класиране.

Трябва да се отбележи, че имаше пропуски в съдийството, най вече при решения, които не бяха в обсега на видеоповторение, това  допълнително повиши градуса на напрежение.

Дея превъзхождаше своя противник и заслужено записа седма победа от началото на първенството.